A telefonok vették el a gyerekkort? – a válasz meglepőbb, mint gondolnánk

Ha egy nyári estén végigsétálunk ma egy rétközi utcán, egészen más képet látunk, mint húsz-harminc évvel ezelőtt. A kapuk előtt kevesebb a bicikli, ritkábban hallani a fogócskázó gyerekek nevetését, és egyre ritkább látvány a poros utcán focizó társaság. Sokan ilyenkor legyintenek: „A mai gyerekek már csak a telefonjukat nyomkodják.” De vajon tényleg ilyen egyszerű a…

Tovább olvasom

Eltűntek az utcáról a gyerekek – vagy csak máshol vannak?

A rétközi falvak utcái régen délutánonként megteltek élettel. Biciklik sorakoztak a kapuk előtt, focimeccsek zajlottak a poros utcákon, a nyári esték pedig sokszor sötétedésig tartó játékkal teltek. Ma sok helyen egészen más a kép. Az utcák csendesebbek lettek, és egyre többen érzik úgy: mintha eltűntek volna a gyerekek a közösségi terekből. De valóban eltűntek –…

Tovább olvasom